Καλή σχολική χρονιά! PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 08 Σεπτέμβριος 2022 20:21

Καλή σχολική χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/9/2022 και ώρα 9.00. Τα σχολικά λεωφορεία θα ξεκινήσουν από τις αφετηρίες τους (Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή και περιοχή Καζίνο Hyatt Regency) στις 8.00. Οι μαθητές/ μαθήτριες που θα προσέλθουν με τους γονείς τους, θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο μετά τις 8.30. Επειδή στην περιοχή βρίσκονται δύο μεγάλα σχολικά συγκροτήματα με περίπου εφτακόσιους ενενήντα μαθητές/τριες, παρακαλώ να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στον τρόπο και χώρο που θα σταθμεύσουμε τα αυτοκίνητά μας για να μην δημιουργηθεί κυκλοφοριακό χάος και να διευκολυνθούμε όλοι στην προσέλευση και αποχώρηση. Ιδιαίτερη προσοχή σε καμπές του δρόμου όπου θα πρέπει να μπορεί να περάσει το σχολικό λεωφορείο. Τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 10.30. Μαζί τους θα πρέπει να έχουν τη σχολική τους τσάντα προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία τους. Στην αυλή του σχολείου θα υπάρχουν οι συνοδοί των λεωφορείων καθώς και εκπαιδευτικοί προκειμένου, όσοι επιθυμούν, να ελέγχουν την ώρα και τον τρόπο αποχώρησης που έχει δηλωθεί για την καθημερινή λειτουργία του σχολείου.

pisostosxoleio
Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 08 Σεπτέμβριος 2022 20:35